MISEREND

Káposztássy Béla plébániai kormányzó: kaposztassy.bela@vaciegyhazmegye.hu
plébánia: gyalrkp@gmail.com
Bankszámla szám: 64400044-30065885-51100002

A gyáli ifjúsági hittan története

Body:

1991-ben Taize-i találkozó volt Budapesten, ebben a gyáli katolikus plébánia is részt vett, vendégeket látott stb. Akkor egy jól képzett fiatal csapat foglakozott a vendéglátással. Jó munkát végeztek. Hefler Gábor szeptembertől lett gyáli plébános, a taize-i napokig minden annak jegyében telt, utána lehetett volna együtt maradni a segítő közösségnek. Az együtt maradás meg is történt, de a plébános vezetését különböző okok, hagyományok alapján nem igényelték a szokott módon. Azért a fiataloknak így is mindig volt helyük a plébánián, voltak népesebb korszakok is, még olyanok is, amikor mások is felfigyeltek rájuk. Például, amikor Szegedi László atya elkezdte a Régiós találkozásokat, a gyáliaknak egész jó csapatuk volt. Ma is vannak szerényen ifjúsági hittanosok, most a bérmálási készülődéssel vannak elfoglalva. Talán kicsit könnyíti a helyzetüket, hogy az alapstruktúrát, játszókertet, ifjúsági szobát sikerült a részükre kialakítani. Így könnyen tudnak fogadni vendégeket is összejöveteleikhez. Szívesen jönnek Gyálra mai is a regionális fiatalok a gyáli fiatalok vonzó ereje végett.

Az ifjúsági találkozások alkalma: Péntek este l8 óra.