MISEREND

Bankszámla szám: 64400044-30065885-51100002

A Neokatekumenális közösség története

Body:

1994-ben kezdődött az első katekézis Gyálon. Az első alkalommal mintegy 70 ember hallgatta a katekézist. Kb. 20-an jöttek el az első közös hétvégére Gödre. Itt történt a plébános igenjével a közösség alakulása.
A Neokatekumenátus ma már nemzetközi közösségét egy spanyol festő hozta létre Madridban.
A Krisztus követésnek ez az „Útja” három lábon áll: Az Ige /Biblia/ olvasása, az Eucharisztia ünneplése, és a közösségi alkalmak tartják össze. Nem klub szerű, nem a felvetődő ötletek alapján működik, hanem a nemzetközileg elfogadott szabályok szerint.
Ma már a pápa ösztönözte és ő általa elfogadott szabályzata van a közösségnek.
A lényeg, hogy a felnőtt keresztelendőket bizonyos lépcsőkön, szakaszokon át vezetve kell befogadni az egyház közösségébe. Ezt annak is végig lehet élni, aki kisgyermek korában lett megkeresztelve.
Ebben a befogadásban tevékeny szerepe van minden közösségi tagnak a maga tapasztalatával és tanúságtevésével.

Összejöveteli alkalmak:

Csütörtök este 19 óra Igeliturgia,
Szombat este 19,30 Eucharisztia.

2012. június 10-én több nemzet részvételével zajlott az a találkozó Budapesten,
melyen Erdő Péter bíboros köszöntötte a résztvevőket, a neokatekumenális út alapítóit és közösségeit.